تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

به منظور تامین فشار لازم برای صادرات گاز به عمان، ایستگاه تقویت فشار و تجهیزات اندازه گیری در منطقه

  مطالعات مهندسی خط لوله صادرات گاز از کوه مبارک ایران به عمان با اشاره به این که نقشه برداری دریایی این پروژه پایان یافته است،و هم اکنون شرکت مشاور پروژه در حال تهیه مدارک مهندسی پروژه هست.

  مدیر پروژه مطالعات مهندسی خط لوله صادرات گاز ایران به عمان شرکت تاسیسات دریایی ظهارکرد: با توجه به این که نقشه برداری پروژه صادرات گاز ایران به عمان از طریق خط لوله به پایان رسیده است، منتظریم تا پیمانکار شرکت تاسیسات دریایی گزارش نهایی خود را ارائه کند.

   

  براساس توافق سال ٢٠١٣ میان ایران و عمان، قرار است برای ١٥ سال روزانه 40 میلیون مترمکعب گاز طبیعی ایران با یک خط لوله از بستر خلیج فارس به عمان صادر شود.

  براین اساس، قرارداد مطالعه خط لوله صادرات گاز ایران به عمان شهریورماه 1394 امضا شد که مطالعه بخش دریایی این پروژه به شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران (IOEC) سپرده شد. این قرارداد میان مدیران عامل شرکت ملی صادرات گاز ایران، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران و سیف بن حمد السلمانی، مدیرکل برنامه ریزی و ارزیابی پروژه ها در وزارت نفت و گاز عمان امضا شد.

   

  همچنین قرار است تامین گاز صادراتی به عمان از طریق انشعابی از خط لوله انتقال گاز سراسری هفتم انجام شود. این خط لوله در نزدیکی بندرعباس‌ (شهر رودان) با یک انشعاب به طول 200 کیلومتر به منطقه کوه مبارک می رسد که شرح کار شرکت تاسیسات دریایی از این نقطه آغاز می شود.

   

   

  "ایستگاه تقویت فشار و اندازه گیری کوه مبارک"

  متولیان طرح:سیف بن حمد السلمانی، مدیرکل برنامه ریزی و ارزیابی پروژه ها در وزارت نفت و گاز عمان و شرکت ملی گاز ایران


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ جمعه 16 مهر 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 2 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161566
 • بازدید امروز :60054
 • بازدید داخلی :3695
 • کاربران حاضر :86
 • رباتهای جستجوگر:324
 • همه حاضرین :410

تگ های برتر